• Tłumaczenia Przysięgłe

O Mnie


Nazywam się Wioletta Niemira-Ptak.
Jestem magistrem filologii angielskiej Uniwersytetu Gdańskiego. W 1998 roku decyzją Prezesa Sądu Okręgowego w Białymstoku zostałam tłumaczem przysięgłym języka angielskiego. Po wejściu w życie nowej ustawy o zawodzie tłumacza przysięgłego zostałam wpisana na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości pod numerem TP/1246/05.


1. Zaświadczenie o wpisie na listę tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości
2. Powołanie na tłumacza przysięgłego przez Prezesa Sądu Okręgowego w Białymstoku z dnia 10 czerwca 1998r.

Od 1998 roku wykonuję tłumaczenia dla instytucji publicznych i państwowych, firm oraz klientów indywidualnych. Moje doświadczenie zawodowe obejmuje tłumaczenia pisemne z wielu dziedzin życia, nauki i gospodarki. Tłumaczę nie tylko dokumenty bądź teksty ekonomiczne, marketingowe, reklamowe czy prawne, ale również medyczne i techniczne. Do grona klientów, z którymi miałam przyjemność współpracować przez ostatnich kilkanaście lat należą między innymi uczelnie wyższe (Politechnika Białostocka, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medium, Uniwersytet w Białymstoku – Instytut Historii) sądy i kancelarie prawne, organy ścigania, administracji państwowej i instytucje (Wojewódzka Komenda Policji w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Białymstoku, Instytut Pamięci Narodowej i inne) oraz firmy (KAN Sp. z o.o., Biaglass Sp. z o.o., Promotech Sp. z o.o., Med- Interplast Sp. z o.o, Havo Sp. z o.o., Glass Sp. z o.o., EKO-RENT Sp. z o.o., MEAT-LAND Sp. z o.o., CSSU Korona, PPHU Ice Group, WTT House i inne).

Zawsze wykonuję moją pracę rzetelnie i terminowo, podchodząc do niej niezwykle poważnie. Stale rozwijam swoją wiedzę związaną z techniką tłumaczeń i specyfiką poszczególnych dziedzin, którymi się zajmuję.

O uznaniu dla mojej pracy niech świadczy fakt, iż moi klienci wracają do mnie wielokrotnie, a współpraca z wieloma z nich trwa już długie lata.

Zapraszam również Państwa do współpracy ze mną.
Wioletta Niemira-Ptak